Dilmah Green Tea Sencha [20x1.5g] Zobacz większe

Herbata Dilmah Green Tea Sencha

Nowe

Sencha, czyli zielona herbata poddana w trakcie produkcji działaniu pary wodnej, swą sławę zawdzięcza Japończykom, ceniącym jej subtelny charakter i właściwości uspokajające.

20 torebek 1.5g z zawieszką 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

7,50 zł

Dilmah Green Tea Sencha [20x1.5g]

20 torebek 1.5g z zawieszką

Naturalna zielona herbata Sencha.

20 torebek ekspresowych z etykietką zapakowanych w folię dla zachowania świeżości.

Składniki:naturalna zielona herbata Sencha (liść Fannings), bez dodatków.
Masa netto: 30g (20x1.5g)

Kraj pochodzenia: Sri Lanka.
Zebrano i zapakowano: Republika Sri Lanka (Cejlon) z importowanych składników.

Delikatna w smaku, znana i ceniona zielona herbata Sencha. Mieszkańcy Azji, a szczególnie Japonii, gdzie Sencha cieszy się wyjątkową popularnością, przygotowują ją o każdej porze dnia. Jej miłośników nie brakuje również w Europie. Herbata ta ma złożony charakter – jak mawiają kiperzy: jest „urocza w swej powadze”. Napar ma jasnożółtą barwę z lekkim odcieniem zieleni. Łagodny charakter lekko słodkiej, „łąkowej” w aromacie Senchy sprawia, że napój ten nie tylko przyjemnie odświeża podniebienie po posiłkach, ale też skutecznie zaspokaja pragnienie w czasie letnich upałów. Doskonały elegancki napar na każdą porę dnia. Podajemy ją bez mleka i cukru.

Wokół herbaty | Okakura Kakuzō, autor słynnego eseju "Księga herbaty" pod pretekstem rozważań nad herbatą snuje przemyślenia na temat japońskiego sposobu myślenia, filozofii, estetyki, czy sztuki: "Herbata jest dziełem sztuki i tylko ręka mistrza może wydobyć jej najszlachetniejsze właściwości. Istnieje dobra i zła herbata, tak jak istnieje dobre i złe malarstwo (zwłaszcza to ostatnie). Nie ma jedynego przepisu na przyrządzenie idealnej herbaty, tak jak nie ma reguł na namalowanie „Tycjana” [...]. Każde przygotowanie naparu z liści ma swój indywidualny charakter, specyficzne koligacje z wodą i temperaturą, odziedziczonymi wspomnieniami, swój własny sposób snucia opowieści. Lecz zawsze musi zawierać w sobie prawdziwe piękno."

Herbatę nelaży przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.