Mydło dziegciowe z aktywnym węglem 300 ml Zobacz większe

Mydło dziegciowe z aktywnym węglem 300 ml

Nowe

Mydło z dziegciem brzozowym i aktywnym węglem należy do nowoczesnych kosmetyków, do których należą kosmetyki z aktywnym węglem.

Jedną z właściwości mydła jest to, że oczyszcza skórę i zdecydowanie poprawia wygląd.

Wariant: Mydło w płynie 300 ml.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

23,99 zł

Mydło pomocne jest w walce z objawami łojotoku, łuszczycy, łupieżu, wspomaga odnowę naskórka.

Mydło podczas mycia jest delikatne i taką pozostawia skórę po umyciu.

Ma dość intensywny zapach, który długo utrzymuje się na skórze.

Dziegieć brzozowy – ciekawostki:

Farmakopea Niemiecka (DAB 6) opisuje dziegieć brzozowy jako czerwonobrązową do czarnobrązowej maź o charakterystycznej, silnie przenikliwej i dość ostrej woni.

Działanie i zastosowanie w lecznictwie dziegciu brzozowego jest bardzo zbliżone jak w przypadku dziegciu sosnowego, czyli wykorzystywany jest w leczeniu wielu chorób skóry m.in. łuszczycy, różnego rodzaju wyprysków (egzem), zapaleniu łojotokowym skóry, świerzbiączce, grzybicach, łojotoku, twardzin, liszaju zwykłym, liszaju Wilsona (czyli liszaj czerwonym płaskim), nużycy, świerzbu.

Dodatkowymi wskazaniami stosowania dziegcia brzozowego jest leczenie strupienia woszczynowego oraz zakażeń opryszczkowych.

Stosowany jest w różnorodnych postaciach leku recepturowego (maści, pasty, papki, roztwory).

Co ciekawe a węglu leczniczym.

Węgiel leczniczy jest pomocny w leczeniu biegunek, ale również ma właściwości do usuwania bakterii i toksyn. W uzdatnianiu wody wykorzystywany jest do usuwania śladów zanieczyszczeń a w powietrzu stosowany jest do usuwania szkodliwych organicznych zanieczyszczeń gazowych np. dym papierosowy.