Kompozycja 6 smaków Herbat czarnych Bifix

Nowe

W skład kompozycji 6 czarnych herbat, wchodzą:

  • Czarna Ceylon - herbata ze Sri Lanki
  • Czarna Assam - herbata z północno-wschodnich Indii
  • Czarna Yunnan - herbata z południowo-wschodnich Chin
  • Earl Grey - czarna herbata z dodatkiem bergamotki
  • Czarna z cytryną - czarna herbata z dodatkiem cytryny
  • English Breakfest - popularna mieszanka dwóch czarnych gatunków herbaty: Assam i Ceylon

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

16,99 zł

Kolorowa szkatułka, która może posłużyć także za prezenter, zawiera 60 szczelnie zapakowanych saszetek herbat. Herbaty różnią się smakiem, aromatem i intensywnością.

Smakosze herbaty w każdym gatunku znajdą inne nuty smakowe. Herbata Ceylon charakteryzuje się delikatnym, orzeźwiającym smakiem - szczególnie liście uprawiane w wyższym partiach gór Sri Lanki cenione są za złote tipsy, które wyróżniają najlepszą cejlońską herbatę. Spośród wszystkich 6 herbat, wchodzących w skład kompozycji herbat Bifix, herbata Ceylon jest najdelikatniejsza. Szukając głębszego i jednocześnie bardziej pobudzającego smaku, powinniśmy sięgnąć po herbatę Assam, która uprawiana jest w północno-wschodniej części Indii. Herbata Assam ma mocny, intensywny smak, jednak jej cierpkość przełamuje słodki aromat. Herbata Assam ceniona jest za oryginalne walory smakowe - często dodawana jest do mieszanek herbat, które dzięki liściom Assam stają się szlachetniejsze.

Jeszcze intensywniejszy smak i aromat ma chińska herbata Yunnan, która uprawiana jest w południowo-wschodniej części kraju, tuż obok granicy z Laosem, Wietnamem i Birmą. Charakterystyczny, cierpki i jednocześnie orzeźwiający smak orzeźwia ciało i umysł, dlatego polecamy pić ją głównie w godzinach przedpołudniowych i wczesnopopołudniowych.

 

Smakowe herbaty Bifix

W kompozycji 6 czarnych Bifix znalazły się także dwie herbaty smakowe - czarna herbata z cytryną, idealna na chłodniejsze dni oraz herbata Earl Grey, która smakuje doskonale rano i wieczorem, latem i zimą. Dodatkowo bergamotka, która nadaje charakterystycznego smaku herbacie Earl Grey, wspiera trawienie, dlatego warto wypić filiżankę lub kubek herbaty earl grey po zjedzeniu obfitego posiłku.

W szkatułce znajdziemy także saszetki z herbatą English Breakfest. Ta mieszanka dwóch gatunków herbat - herbaty Ceylon i herbaty Assam - została stworzona przez brytyjskiego kupca w XIX wieku. Oryginalnie herbata była pita do śniadania, ze względu na moc naparu. Z właściwości pobudzających i orzeźwiających herbaty English Breakfest z powodzeniem można korzystać w ciągu całego dnia.

Kompozycja 6 herbat Bifix zawiera najlepsze herbaty - dysponując różnymi gatunkami herbat, możemy dowolnie zmieniać smaki każdego dnia.