Herbata Dilmah Earl Grey Tea 125g Zobacz większe

Herbata Dilmah Earl Grey Tea 125g

Nowe

Liściasta herbata Earl Grey Dilmah powstała dzięki dodaniu aromatu bergamotki do liści herbaty Ceylon.

Wariant: 125 g liściastej herbaty Earl Grey zapakowanej próżniowo.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

17,99 zł

Smak herbaty Earl Grey, charakterystyczny dzięki bergamotce, cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników czarnej herbaty na całym świecie. Owoc bergamotki początkowo wykorzystywany był do zabezpieczenia herbaty przed rozwojem pleśni. Szybko zauważono, że po dodaniu do herbaty olejku bergamotki, napój zyskuje wyjątkowy smak.

 

Najlepsza herbata Earl Grey powstaje na bazie wysokogatunkowej herbaty cejlońskiej, która ma subtelny, nieco orzeźwiający smak i aromat. Dzięki temu po dodaniu wyrazistego olejku z bergamotki, możemy cieszyć się głębokim, wyważonym smakiem. Czarna herbata z bergamotką wyróżnia się na tle innych herbat nie tylko walorami smakowymi, ale także właściwościami zdrowotnymi.

Właściwości herbaty Earl Grey Dilmah

Każda dobrej jakości czarna herbata zawiera fluor, który chroni zęby oraz katechiny, czyli przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki. Dzięki bergamotce herbata earl grey dodatko wspiera trawienie - pita regularnie wspomaga działanie układu pokarmowego. Czarną herbatę Earl Grey Dilmah należy zaparzać wodą o temperaturze 100 stopni Celsjusza i trzymać pod przykryciem od 3 do 5 minut - im dłużej parzymy, tym intensywniejszy w smaku otrzymujemy aromat, im krócej, tym herbata działa bardziej pobudzająco.

 

 

Kraj pochodzenia: Sri Lanka.

Zebrano i zapakowano: Republika Sri Lanka (Cejlon).

Importer: Gourmet Foods Sp. z o.o.

Herbatę należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu