Dilmah Ceylon Gold – herbata liściasta 250g

Nowe

Herbata czarna, cejlońska, lekka w charakterze, o średniej mocy naparu, uprawiana na wysoko położonych plantacjach regionów Uva, Dimbula i Nuwara Eliya.

250g herbaty sypkiej zapakowanej próżniowo.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

23,99 zł

Sri Lanka słynie z uprawy herbat – roślinę tę uprawie się niemal w każdej części wyspy, od nadmorskich terenów, aż po wysokogórskie plantacje tej wspaniałej rośliny. Herbata cejlońska jest jedną z delikatniejszych herbat, a dzięki złotym tipsom posiada delikatnie owocowy, naturalny aromat. Najlepsza cejlońska herbata uprawiana jest na zboczach gór, na wysokości powyżej 1200 m n.p.m.

Dilmah – herbata liściasta z Cejlonu

Herbata Cejlon nazywana bywa złotem Cejlonu lub złotem Sri Lanki. Miano to zawdzięcza złotym tipsom, czyli złotym końcówkom liści. Tipsy te nie występują na wszystkich liściach, dzięki czemu lekko owocowy aromat jest bardzo subtelny. Smak i aromat tej herbaty jest na tyle wyważony, że cejlońska herbata jest jedną z najpopularniejszych czarnych herbat na świecie. Gatunku tego nie mogło zabraknąć w ofercie marki Dilmah. Herbata liściasta Gold Ceylon to propozycja dla wszystkich, którzy szukają herbaty o przeciętnie intensywnym smaku i głębokim kolorze.

Jeśli poszukujesz delikatnej, czarnej herbaty Dilmah, herbata Gold Ceylon będzie najlepszym wyborem.


Dilmah Ceylon Gold to klasyczna czarna cejlońska herbata sypka.

Składniki: 100% czysta cejlońska czarna herbata (BOP), bez dodatków.

Kraj pochodzenia: Sri Lanka.

Zebrano i zapakowano: Republika Sri Lanka (Cejlon).

Herbata aromatyczna, o średniej mocy i głębokiej barwie. Stanowi doskonale wyważoną mieszankę czarnych herbat uprawianych na wysoko położonych, należących do Dilmah plantacjach – wysokogórskie pochodzenie nadaje jej nieco lekkości odróżniającej ją od podobnej pod wieloma względami Dilmah Premium. Herbata uniwersalna – parzona krótko (do 3 minut) daje lekko pobudzający, śniadaniowy napar, zaparzona nieco dłużej (ok. 5 minut) uspokaja podczas wieczornego relaksu.

 
Herbatę nelaży przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
„RELakS po pracy”