Herbata Dilmah Ceylon Gold 25 torebek

Nowe

Herbata czarna, cejlońska, lekka w charakterze, o średniej mocy naparu, uprawiana na wysoko położonych plantacjach regionów Uva, Dimbula i Nuwara Eliya.

25 torebek 2g z zawieszką, [25x2g]                           

Więcej szczegółów

7,99 zł

Dilmah Ceylon Gold [25x2g]

25 torebek 2g z zawieszką

Klasyczna czarna cejlońska herbata.

25 torebek ekspresowych z etykietką zapakowanych w folię dla zachowania świeżości.
Masa netto: 50g (25x2g)

Składniki: 100% czysta cejlońska czarna herbata, bez dodatków.

Kraj pochodzenia: Sri Lanka.
Zebrano i zapakowano: Republika Sri Lanka (Cejlon).
 
Herbata aromatyczna, o średniej mocy i głębokiej barwie. Stanowi doskonale wyważoną mieszankę czarnych herbat uprawianych na wysoko położonych, należących do Dilmah plantacjach – wysokogórskie pochodzenie nadaje jej nieco lekkości odróżniającej ją od podobnej pod wieloma względami Dilmah Premium. Herbata uniwersalna – parzona krótko (do 3 minut) daje lekko pobudzający, śniadaniowy napar, zaparzona nieco dłużej (ok. 5 minut) uspokaja podczas wieczornego relaksu.

Wokół herbaty | Czy w torebkach ekspresowych pakowana jest herbata niskiej jakości? Czy umieszczane są tam „zmiotki“? Do torebek ekspresowych Dilmah nie są pakowane „zmiotki“, ale drobniejsze liście herbaciane. Wielkość liści jest uwarunkowana wielkością torebki – po pierwsze nie zmieściłyby się w niej większe listki (dwa gramy dużych liści zajmują kilkakrotnie większą powierzchnię niż dwa gramy drobnych listków), po drugie nie miałyby miejsca do pełnego rozwinięcia się (duże liście podczas parzenia kilkakrotnie zwiększają swoją objętość). Z jakością herbaty ekspresowej, jak z jakością każdej herbaty – również sypkiej – bywa oczywiście różnie. Dobre marki (np. Dilmah) do torebek ekspresowych pakują herbatę zbieraną ręcznie i przetwarzaną tradycyjnie w taki sam sposób, jak herbatę sypką. W przypadku herbaty Dilmah, obie te herbaty są więc jednakowej jakości.

Herbatę należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.