Dilmah Meda Watte [20x2g] single region ceylon tea Zobacz większe

Herbata Dilmah Meda Watte single region ceylon tea

Nowe

Meda Watte to cejlońska czarna herbata typu "mid grown", zbierana na wysokościach średnich (610-925 metrów n.p.m.). Mocna, o pełnym smaku i aromacie. Napar ma głęboki, ciemny kolor. Shiraz wśród herbata.

20 stożkowych torebek 2g z zawieszką bez koperty 

Więcej szczegółów

27,50 zł

Dilmah Meda Watte [20x2g] single region ceylon tea

20 stożkowych torebek 2g z zawieszką bez koperty

100% czysta cejlońska czarna herbata "z jednego regionu", bez dodatków.
Masa netto: 40g (20x2g)

Seria Dilmah Watte to herbaciany odpowiednik win Grand Cru - pod względem struktury i wrażeń smakowych, te ekskluzywne czarne herbaty przywodzą na myśl najszlachetniejsze wina.

Dilmah Meda Watte to herbata ze średnich wysokości (”mid grown”), zbierana na plantacjach położonych od 610 do 925 m n.p.m. w regionie Kandy (Cejlon). Jest mocna, bogata i przyjemnie ostra. Napar ma głęboki, ciemny kolor. Pyszna w towarzystwie trufli.

Z notatek kipera: Herbata o pełnym smaku i aromacie. Wytrawna i bardzo przyjemna. Smak jest natychmiast wyczuwalny - mocny, złożony i intensywny. Posiada cechy charakterystyczne dla win typu Shiraz.


Wokół herbaty | Najważniejszym miejscem w Kandy jest bez wątpienia pokryta złotym dachem świątynia Dalada Maligawa, w której przechowywana jest największa buddyjska świętość - Ząb Buddy. Najważniejszym wydarzeniem jest natomiast Esala Perahera - święto, w czasie którego przez dziesięć szalonych dni obnosi się po okolicy replikę szkatułki, w której przechowywana jest relikwia. Odbywa się to na przełomie lipca i sierpnia, w ramach procesji, w której udział biorą egzotycznie ubrani tancerze, muzycy grający na tradycyjnych bębnach oraz około 100 pięknie przebranych słoni. Warto odwiedzić również miasto Kalapuraya, położone w przepięknej dolinie Dumbara, 8 kilometrów od Kandy. Potomkowie starożytnych rzemieślników wciąż tworzą tu piękne, elaganckie przedmioty z metalu i drewna. W Kandy i okolicach znajduje się mnóstwo kapliczek i świątyń, w których zobaczyć można rzadko spotykane malowidła, freski oraz rzeźby w drewnie i kamieniu. Z kolei ogrody Paradeniya, założone przez jednego z władców syngaleskich, zadziwiają różnorodnością drzew, roślin i kwiatów. Kandy to równocześnie wspaniałe miejsce na zakupy. Znaleźć tu można pamiątki - z drewna, miedzi, srebra, brązu - ale także ceramikę, wyroby z laki, batiki (produkowane i barwione ręcznie tkaniny), biżuterię oraz wyroby z plecionego sitowia i trzciny.

Herbatę należy przechowywać w suchym chłodnym miejscu.