Dilmah Yata Watte [20x2g] single region ceylon tea Zobacz większe

Herbata Dilmah Yata Watte single region ceylon tea

Nowe

Yata Watte to cejlońska czarna herbata typu ”low grown”, rośnie na wysokości 300 metrów n.p.m. Ciężka i bogata, o głębokim ciemnobrązowym kolorze. Cabernet Sauvignon wśród herbat.

20 stożkowych torebek 2g z zawieszką bez koperty 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

29,99 zł

Dilmah Yata Watte [20x2g] single region ceylon tea

20 stożkowych torebek 2g z zawieszką bez koperty

100% czysta cejlońska czarna herbata "z jednego regionu", bez dodatków.
Masa netto: 40g (20x2g)

Seria Dilmah Watte to herbaciany odpowiednik win Grand Cru - pod względem struktury i wrażeń smakowych, te ekskluzywne czarne herbaty przywodzą na myśl najszlachetniejsze wina.

Dilmah Yata Watte to herbata nizinna ("low grown"), zbierana u wybrzeży Oceanu Indyjskiego w regionie Ruhuna, na plantacjach położonych do 305 m n.p.m. Uzyskamy z niej napar mocny, ciężki, o bardzo ciemnym, głębokim kolorze. Kremowa w smaku.

Z notatek kipera: W tej ciemnobrązowej herbacie można odnaleźć wyrazistość dobrego Cabernet Sauvignon. Smak okrągły, pełny, wręcz krzepiący; soczysty, ze słodkawą nutką przypraw i liści laurowych. Bardzo odświeżający i, podobnie jak w przypadku dobrego Cabernet, z długą harmonijną końcówką.


Wokół herbaty | Galle, najważniejsze miasto Ruhuny, uważane przez niektórych za biblijne miasto Tarshish, to wspaniały przykład holenderskiej obecności na wyspie. Olbrzymi (36 hektarów) holenderski fort, wybudowany w 1663 roku, oparł się niszczącemu działaniu czasu. Jego masywne wały obronne otaczają cypel, na którym położona jest starsza część miasta. Wewnątrz wałów mieszczą się solidne holenderskie domy, muzea i kościoły. Panuje tu cicha, spokojna atmosfera, wydająca się nie podlegać biegowi historii. Jest to jedno z siedmiu miejsc na Cejlonie wpisanych na listę światowego dziedzictwa - Galle jest wśród nich o tyle wyjątkowe, że społeczność nadal żyje w wytyczonych w przeszłości granicach miasta.

Herbatę należy przechowywać w suchym chłodnym miejscu.