Dilmah Yata Watte [125g] single region ceylon tea Zobacz większe

Herbata Dilmah Yata Watte single region ceylon tea

Nowe

Yata Watte to cejlońska czarna herbata typu ”low grown”, rośnie na wysokości 300 metrów n.p.m. Ciężka i bogata, o głębokim ciemnobrązowym kolorze. Cabernet Sauvignon wśród herbat.

  125g herbaty sypkiej w metalowej puszce                              

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

33,99 zł

Dilmah Yata Watte [125g] single region ceylon tea

125g herbaty sypkiej w metalowej puszce

Składniki: 100% czysta cejlońska czarna herbata "z jednego regionu", bez dodatków.
Masa netto: 125g

Seria Dilmah Watte to herbaciany odpowiednik win Grand Cru - pod względem struktury i wrażeń smakowych, te ekskluzywne czarne herbaty przywodzą na myśl najszlachetniejsze wina.

Dilmah Yata Watte to herbata nizinna ("low grown"), zbierana u wybrzeży Oceanu Indyjskiego w regionie Ruhuna, na plantacjach położonych do 305 m n.p.m. Uzyskamy z niej napar mocny, ciężki, o bardzo ciemnym, głębokim kolorze. Kremowa w smaku.

Z notatek kipera: W tej ciemnobrązowej herbacie można odnaleźć wyrazistość dobrego Cabernet Sauvignon. Smak okrągły, pełny, wręcz krzepiący; soczysty, ze słodkawą nutką przypraw i liści laurowych. Bardzo odświeżający i, podobnie jak w przypadku dobrego Cabernet, z długą harmonijną końcówką.


Wokół herbaty | Degustacja dobrej herbaty dostarczać może różnych wrażeń - tak różnych jak różne są nasze gusta. Zróżnicowanie walorów herbat pochodzących z różnych krajów, różnych regionów upraw czy plantacji sprawia, że gdy herbata jest świeża i wysokiej jakości, bardziej trafnym jest twierdzenie, że jej smak komuś odpowiada lub nie, niż że jest to "dobra" bądź "niedobra" herbata.

Herbatę należy przechowywać w suchym, chłodnym miejscu.