Naturalna morska gąbka do kąpieli (12-14 cm) Zobacz większe

Naturalna morska gąbka do kąpieli (12-14 cm)

Nowe

Mycie ciała naturalną gąbką do kąpieli pobudza krążenie krwi, wygładza i oczyszcza skórę z zanieczyszczeń. Po kąpieli skóra nabiera blasku, ma świeży koloryt i wolniej się starzeje. Większość tych gąbek morskich pochodzi z Tunezji, Grecji, a innym znaczącym miejscem ich występowania jest Morze Karaibskie, pomiędzy Florydą a Kubą. Prawdziwa gąbka morska w dalszym ciągu jest wyjątkowym towarem.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

30,99 zł

Mało kto wie, jak właściwie wygląda prawdziwa morska gąbka, a jeśli już ją znamy (ponieważ spotkaliśmy się z nią gdzieś na bazarze koło morza), to w większości przypadków nawet się nie domyślamy, że nie chodzi o roślinę, ale o morskie zwierzę. Często żyje nawet na głębokości 60 m pod powierzchnią morza, żywi się mikroskopijnym pokarmem, który dostarcza do niej woda.

Morskie gąbki używane były już w czasach starożytnych, głównie ze względu na swoje wyjątkowe zdolności do wchłaniania płynów. Potrafią wchłonąć 20 do 50 razy więcej, niż same ważą. Istnieją na ziemi już od pięciuset milionów lat i przez okres swojego istnienia wytworzyły w sobie najprzeróżniejsze substancje biologiczne, które mają przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe działanie.